Amplion

Úspory jsou zpět, nebo brzy budou

Můj citlivý radar začíná vnímat rozpolcenost současné situace v nákupních útvarech. Na jedné straně běží firmám zakázky z doby ještě stále probíhajícího ekonomického růstu, kde je klíčovou dovedností pro nákup jednání o termínech a brždění snah dodavatele zdražovat. Na druhé straně ten růst již zdaleka není tak velký (v některých oborech už je vidět pokles) a dokonce, když položíte ucho na koleje, tak v dálce slyšíte, jak přijíždí krize. A ta si vyžaduje od nákupu zcela jiné dovednosti.

Nákupčí není úředník, ale obchodník

Někdy mi připadá, že nákupčí je chápán spíše jako ten úředník, který je tady přes ty objednávky, procesy, administraci požadavků, vyplňování tabulek, reportování. A často mám dojem, že se nám vytrácí fakt, že nákupčí je hlavně obchodník! Jen se jinak jmenuje a stojí na druhé straně barikády než obchodník.

Kulatý stůl šéfů nákupů pořádaný společností Amplio

V pátek 1. 3. 2019 se uskutečnil historicky první Kulatý stůl šéfů nákupů pořádaný společností Amplio. Tématem byla interní komunikace v nákupu, hodnocení nákupu a prodej práce nákupu. I přes termín zvolený v pátek, v době jarních prázdnin a přes několik odvolaných účastí z důvodů pracovních i nemoci, se sešlo 13 současných, či bývalých šéfů nákupů.

Akademie firemního nákupu

Již 2. 4. 2019 začíná naše Akademie firemního nákupu. Uznávané komplexní vzdělání nákupčích. Registrace stále otevřena.

Zjistit podrobnosti a přihlásit se můžete zde.

Rychlý tip od Amplio - Hlavně nic nepředpokládejte

Dnes máme tip tak  jednoduchý a samozřejmý, že možná díky tomu zůstává neprávem opomíjen: "Při jednání s dodavatelem nebo interním klientem nic nepředpokládejte, ale ptejte se a analyzujte odpovědi." Většinou totiž předpokládáme špatně a podle toho jednání vypadá.

Pomáháme firemnímu nákupu

Jsme poctěni, že se na nás firmy obrací i při hledání kandidáta v oblasti nákupu. V lednu jsme pomohli najít dva šéfy nákupu a jednoho nákupčího pro velké strojírenské firmy. Dvojnásob nás těší, že vzdělání absolvované u nás dává kandidátům náskok před ostatními.

Co řeší nákupní útvary?

Všimli jsme si, že v současné době ekonomického růstu a převahy dodavatelů jsou to nejvíce tři oblasti:

  • Krizové vyjednávání s dodavateli
  • Růst významu category managementu
  • Interní komunikace v nákupním procesu

Co by měl číst nákupčí - doporučujeme vám zajímavé knihy

Čas od času se hodí zvednout oči od nabídek a začíst se do dobré knihy.

Doporučujeme:  Vyjednejte nemožné - Deepak Malhotra.

Podtitul: "Vyřešte zdánlivě neřešitelné problémy a konflikty bez peněz a použití síly"

Procurement forum v novém hávu

Akce pro nákup, kterou stojí za to navštívit. Nový tým, nový koncept, nový začátek. Garantujeme kvalitu a odbornost programu. Po několika letech ji zase můžeme doporučit!

  • Mešno č.ev. 21, 338 43 Mešno, T.: +420 602 447 905, E.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
    IČ: 06991025, DIČ: CZ06991025

    ochrana osobních údajů
    obchodní podmínky

novinky e-mailem

Zadejte svoje jméno a e-mail a těšte se na pravidelnou dávku rad, tipů a doporučení pro Váš úspěšnější nákup a obchod.

captcha 

Sociální sítě

Zde brzy najdete odkazy stránek na Facebooku a LinkedIn. Právě je připravujeme.

icon facebook icon linkedin